مقاله استرس در دانش آموزان

عوامل ایجاد کننده استرس شامل عوامل ایجاد کننده استرس فردی، عوامل ایجاد کننده استرس گروهی، علایم فیزیولوژیک استرس، علایم روانی استرس،علایم رفتاری استرس، عوامل ایجاد کننده استرس درون سازمانی، عوامل موجد استرس برون سازمان و همچنین روشهای مقابله با استرس فردی و استرس سازمانی شرح داده می‌شود.
از این رو شیوه‌‌هایی از قبیل ایجاد محیط حمایتی برای دانش آموزان، غنی سازی شخصیت آن ها، کاهش تعت مدرسه، پرهیز از برقرای قوانین خشک و غیر قابل انعطاف در محیط در حد امکان، ایجاد محیط فیزیکی مناساب برای دانش آموزان و غیره، همه میتواننددر حل مسایل استرس کارکنان مفید و چاره ساز باشند فرد بسته به موقعیت جایگاه فرد درسازمان می‌تواند اقداماتی را در جهت کاهش استرس انجام دهد.
دراین مقاله راهکار مقابله با

استرس دربین دانش آموزان بررسی می‌گردد.
بهطوریکه نه تنها بزرگسالان از این موضوع رنج می‌برند، بلکه استرس در بین نوجوانان و کودکان نیز شایع است و یکی از اصلی‌ترین دلایل مشاوره‏‌‌های پزشکی با روانشناسان را موضوع استرس نوجوانان تشکیل می‌دهد.
این تحقیق به بررسی علل اضطراب و نگرانی در دانش آموزان می‌پردازد و نشان می‌دهد که بطور کلی انسان دوست ندارد رفتارش مورد آزمایش قرار گیرد به این دلیل در موقعیت آزمودن دچار اضطراب می‌شود امروزه و با توجه به تغییرات زندگی انسان، استرس به یکی از مهم‌ترین مشکلات جوامع مدرن بدل شده است که علاوه بر این که در میان بزرگسالان از شیوع خاصی برخوردار است، یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین دلایل مشاوره‏‌‌های پزشکی با روانشناسان کودک است.
مطمینا

استرس و اضطراب در کودکان بسیار جدی‌تر و خطرناک‌تر از بزرگسالان خواهد بود.
زیرا کودکان به اقتضای سن خویش توانایی و مهارت مقابله با این پدیده و غلبه بر آن را ندارند.
در واقع استرس نوعی پاسخ به تغییرات عاطفی یا فیزیکی ایجاد شده در محیط و شرایط زندگی کودک است که می‌تواند با توجه به سن، موقعیت زندگی و شخصیت کودک به گونه‏‌‌های مختلف بروز پیدا کند.
عوامل به وجود آورنده استرس در کودکان به دو دسته عوامل داخلی نظر دارو، حساسیت به سر و صدا، تغییر درجه حرارت بدن، خستگی و عوامل خارجی مانند جدایی والدین، تغییر مکان زندگی یا مدرسه، خشونت، توقعات بیش از حد دیگران، ترس از دکتر ،تقسیم بندی می‌شوند.

منبع :

مقاله استرس در دانش آموزان


مشخصات

  • دانلود + ادامه مطلب (منبع اصلی)
  • کلمات کلیدی: استرس ,عوامل ,ایجاد ,دانش ,آموزان ,زندگی ,دانش آموزان ,ایجاد کننده ,کننده استرس ,عوامل ایجاد ,مقاله استرس ,عوامل ایجاد کننده ,ایجاد کننده استرس ,
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارشدهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

عکس آقای خامنه ای

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

مرکز مشاوره راه نو مختار محمود مختاری My EunHae Reality chinagardendecoration فیلم ترکی تعمیرات لوازم برقی خانگی کافی نت آفتاب چپول elham724