تحقیق بررسی مراجعت نوجوانان افسرده مرکز مشاوره بیمارستان

بیماریهای زیر گروه افسردگی: بهطور کلی انواع افسردگی‏‌ها بسیار شایع و شاید شایع‌ترین اختلال روانی نوع انسان میباشد و از هر ۵ زن یک نفر در طول عمر مبتلا به افسردگی میشود و این امار در مردان از هر ۱۰ مرد در یک نفر میباشد.
( ن دو برابر بیشتر به افسردگی مبتلا میشوند)

افسردگی با احساس خلق افسرده و غمگین که بیشتر از دو هفته طول بکشد و با علایم دیگری مثل کاهش انگیزه برای کار و زندگی معمولی، نا امیدی، احساس پوچی، خستگی دایم، کاهش انرژی و علاقه برای اموری که قبلا علاقه مند بوده و نیز اختلال خواب و اشتها همراه است.
اگرچه آمار دقیق و معتبری درباره میزان افسردگی یا اختلالات روانی در بین کودکان و نوجوانان ایرانی وجود ندارد، اما چندین پژوهش تاکنون در این زمینه انجام شده که نتایجی به نسبت مشابه داشته است.
پیش از این محمدرضا محمدی» فوق تخصص روانپزشکی کودک و نوجوان از اختلال رفتاری ۲۲درصد از کودکان و نوجوانان ایرانی سخن گفته بود.
او در این‌باره گفته بود که میزان اختلالات کودکان و نوجوانان ٦ تا ١٨‌سال در مجموع بین پسر‌ها ٢٤‌درصد و دختر‌ها ٢٠‌درصد است، همچنین این اختلالات در گروه سنی ٦ تا ٩‌سال ٢٢‌درصد و در گروه سنی ١٠ تا ١٤‌سال ٢٣‌درصد برآورد شده است.
» او این آمار را مربوط به سال ۹۶ و نتیجه یک بررسی از سراسر کشور دانسته بود.
افسردگی» یکی از شایع‌ترین بیماری‏‌‌های عصر ماست که آن را به سرماخوردگی روانی هم تشبیه کرده‏‌اند و همچنان که زمان شیوع سرماخوردگی تمام اقشار جامعه، در هر سن و سال و هر موقعیتی، در معرض مبتلا شدن به آن قرار دارند، افسردگی نیز، بیماری است که هر فرد را تهدید می‌کند!
در این میان، روان شناسان، مراحل روانی، اجتماعی و عوامل زیستی بسیاری را در ابتلا افراد مختلف به افسردگی موثر می‌دانند از این نظر ساختار ژنتیکی و یا زیستی برخی افراد به گونه‌ای است که در محیط‏‌‌های محرک بیماری و دارای عوامل اجتماعی و محیطی بالای بیماری زا، زمینه ساز گرایش آنها به سمت افسردگی است.
دکتر مجدفر معتقد است: قبل از بلوغ اختلاف قابل توجهی در میزان

افسردگی بین دختران و پسران دیده نمی‌شود.
تا جایی که دختران به علت وضعیت اجتماعی خاصی که در این سنین در آن قرار می‌گیرند، نسبت به افسردگی آسیب پذیرتر می‌شوند.
برای مثال تحقیقات نشان می‌دهد.
درحالی که بسیاری از پسران از تغییر اوضاع بدنی خود در سن بلوغ خرسند می‌شوند، دختران غالبا از تغییرات جدیدی که در بین آنها رخ می‌دهد دچار ناآرامی می‌شوند»

منبع :

تحقیق بررسی مراجعت نوجوانان افسرده مرکز مشاوره بیمارستان


مشخصات

  • دانلود + ادامه مطلب (منبع اصلی)
  • کلمات کلیدی: افسردگی ,نوجوانان ,بررسی ,افسرده ,اختلالات ,کودکان ,مرکز مشاوره ,مشاوره بیمارستان ,تحقیق بررسی ,افسرده مرکز ,نوجوانان افسرده ,مرکز مشاوره بیما
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارشدهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

عکس آقای خامنه ای

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

علی چگینی- کارشناس مهندسی صنایع لذیذ 09117131397 .:. تماس با هنرمند وب سازان پرند نمایندگی پکیج رادیاتور در شیراز صفحه من نماپسند دانلود فیلم و سریال موزیک جدید||عاشقانه فروشگاه اینترنتی سفید گلاره